Daleko jest czasem bardzo blisko, nawet bliżej niż nam się wydaje. Często tuż za miedzą. Co więc warto zobaczyć DALEKO?
Blog > Komentarze do wpisu
Goris: Motel Jegewnut

Goris: Motel Jegewnut

foto: angola

Goris to jedno z większych miast Armenii. Położone w górskiej kotlinie w południowej części kraju, na trasie do Iranu i Górskiego Karabachu. Pewnie to jeden z ważniejszych powodów, dla których miasto staje się często turystyczną bazą wypadową przy okazji wyjazdów na południe Armenii czy do Karabachu. Jest też jednym z głównych miast na szlaku handlowym wiodącym z karabachskiego Stepanakertu lub z południa, z Iranu, do Erewania.

W Armenii wciąż jest kłopot z noclegami. Zwłaszcza z tymi w przystępnej cenie. W Goris jest nieco łatwiej - ze względu na turystów z Armenii oraz kierowców ciężarówek. Ceny są dość wysokie, mnie nie udało się zejść poniżej 5000 dramów za nocleg. Negocjacje są możliwe poza sezonem i przy większej liczbie chętnych.

Polecam motel o nazwie Jegewnut. Nazwę zapisuję fonetycznie, alfabetu ormiańskiego jeszcze nie opanowałam, niestety. Bardziej jest to pensjonacik niż motel. Rodzinna atmosfera, widok na miasto z góry. I co najważniejsze - woda dostępna całą dobę. Gorący (!) prysznic możliwy po włączeniu elektrycznego podgrzewacza wody. Burżujstwo, ale całkiem przyjemne po całym dniu zwiedzania.

Pokoje wyposażone w nowe meble. Łazienka (prysznic) jedna dla wszystkich gości, toaleta również na korytarzu, jedna na piętro.

W cenie śniadanie kontynentalne (?), czyli chleb i lawasz, jajka na twardo, śmietana, masło, krojone warzywa, herbata.

Koszt: 5000 dramów od osoby, ze śniadaniem. Szybki przelicznik: 300 dramów to 1 USD.

Dojazd: tablicy kierującej trzeba wypatrywać po lewej stronie szosy, chwilę po minięciu pomnika przy wjeździe do miasta od strony Erewania. Pensjonat znajduje się na wzgórzu, na obrzeżach miasta, w okolicach głównego skrzyżowania trasy Erewan-Stepanakert z szosą wiodącą do centrum. Do centrum Goris ok. 3km.

Warto zaopatrzyć się w szczegółowe mapy Armenii - uprzedzam, że w Polsce o nie trudno. Można wydrukować z sieci. Jest to całkiem dobre rozwiązanie.

***

Motel Jegewnut

przy wjeździe do Goris

***

Poglądową mapę okolic znajdziesz tutaj.

środa, 19 listopada 2008, angola

Polecane wpisy

  • Marózek: Wiatraki

    Marózek: Wiatraki Bardzo przyjemny, szczególnie poza szczytem sezonu, ośrodek wypoczynkowy. Znajduje się w lesie, tuż przy brzegu Jeziora Maróz. Dlatego nie nal

  • Wilno: Vilniaus Europolis

    Wilno: Vilniaus Europolis Niewielki hotelik położony w spokojnej okolicy. Nie jest to co prawda stare centrum miasta, ale do Ostrej Bramy można dojść, idąc prak

  • Sandomierz: Krępianki 11

    Sandomierz: Krępianki 11 Zadbany domek w ścisłym centrum Sandomierza, ale trochę na uboczu. Pięć minut piechotą od Bramy Opatowskiej i Rynku. W kategoriach sand

Komentarze
Gość: lenny44, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/01/16 23:20:20
Polecam pensjonat Bed & Breakfast u Kaczika. Wjeżdża się do Goris od strony Erewania i jedzie się droga przelotową w stronę Kapan. Po prawej stronie powyżej drogi na wznoszącym się stoku jest dom Kaczika (szyld Katshik B&B). Teraz są już ze cztery pokoje z pięknym obrośnietym winoroślą tarasem. Poniżej 5000 dram się nie zejdzie, ale do kolacji Kaczik bez pytania podaje tutowkę - 60-procentowy destylat z owoców morwy. Mówi po angielski i rosyjsku i jest bardzo fajnym człowiekiem. Mieszka z żoną, małym synkiem i teściami. Jak ktoś tam trafi, proszę pozdrowić go od Krzysztofa z Polski.