Daleko jest czasem bardzo blisko, nawet bliżej niż nam się wydaje. Często tuż za miedzą. Co więc warto zobaczyć DALEKO?
Kategorie: Wszystkie | Dobra kuchnia | Miejsca | Noclegi
RSS
środa, 01 sierpnia 2007
Sandomierz: Krępianki 11

Sandomierz: Krępianki 11

foto: Zbigniew Lipiec

Zadbany domek w ścisłym centrum Sandomierza, ale trochę na uboczu. Pięć minut piechotą od Bramy Opatowskiej i Rynku. W kategoriach sandomierskich to dość daleko od starówki, ale wielkomiejski turysta powinien być naprawdę zadowolony.

Z okien znajdujących się na tyłach domu rozpościera się widok na zabytkową zabudowę centrum miasta. Okolica jest cicha i spokojna. Tym bardziej, że Sandomierz póki co sprawia wrażenie zaskoczonego tą garstką turystów, którzy się zjawiają wieczorem na rynku i pragną rozrywek.

Właściciele z dbałością o szczegóły przygotowali pokoje. Przestronne, wyposażone w lodówkę i czajnik. Część pokoi wykończona jest w stylu "dla nowożeńców" - romantyczne obrazki na ścianach, świecące na czerwono lampki, szerokie małżeńskie łoże, trochę złoceń. Ciekawa odmiana po zwykłych pokojach w pensjonatach czy hotelach.

***

Pokoje Gościnne - Zbigniew Lipiec

ul. Krępianki 11

Sandomierz

***

Plan Sandomierza znajdziesz np. tutaj

czwartek, 26 lipca 2007
Wilno: Picerija Submarine

Wilno: Picerija Submarine

foto: Picerija Submarine

Tak dobrej pizzy jeszcze chyba nie jadłam. Bardzo ładnie wyglądała, a smakowała jeszcze lepiej. Rewelacyjne ciasto! Wiele rodzajów pizzy do wyboru. Powinien się najeść nawet bardzo zgłodniały turysta. Miejsce tłumnie odwiedzane przez Polaków, dość niedaleko starówki.

***

Picerija Submarine

Wilno, Vytenio gatve 51

***

Plan Wilna znajdziesz np. tutaj, a także tutaj.

środa, 25 lipca 2007
Sandomierz: Zakotwiczone niebo

Sandomierz: Zakotwiczone niebo

foto: tohvri

foto: tohvri

Kotwicę, która przytwierdza niebo, znajdziemy na sandomierskim rynku. Jej autorem jest Cezary Łutowicz. Kilkumetrowy łańcuch, sięgający wysoko w górę, wygląda niezwykle malowniczo. I kusi, by się wspiąć i zobaczyć co też jest w tym niebie... 

wtorek, 24 lipca 2007
Kazimierz Dolny nad Wisłą: Kwadrans

Kazimierz Dolny nad Wisłą: Kwadrans

foto: Kwadrans

Przyjazna i kompetentna obsługa; klimatyczne wnętrza, urządzone z dbałością o szczegóły - warto zwrócić uwagę na kolekcję zegarów. Ceny, mimo że nie należą do niskich, są adekwatne do wielkości porcji i jakości przygotowanych potraw.

Restauracja znajduje się w jednej z bocznych uliczek, ale łatwo ją znaleźć po wizycie na Górze Trzech Krzyży, jako że znajduje się niemal naprzeciwko lokaliku rekomendowanego na biletach wstępu na Górę. Odradzam wizytę w reklamowanym tam przybytku - całość nie wygląda zbyt atrakcyjnie, a klientów również w nim jak na lekarstwo.

***

Nasze menu obiadowe (jako że nie byłam sama):

DANIE DLA DWOJGA (Trzy rodzaje grillowanego mięsa z dodatkiem obsmażanych ziemniaków, dzikiego ryżu i warzyw z sosem beszamelowym)

***

Kwadrans

Kazimierz Dolny nad Wisłą, Sadowa 7a

otwarte od godz. 10

***

Plan Kazimierza znajdziesz tutaj.

poniedziałek, 23 lipca 2007
Bieszczady: Fereczata

Bieszczady: Fereczata

foto: Fereczata

Z dala od tłumów turystów i rozbrykanej młodzieży. Jednocześnie blisko Wetliny i szlaków turystycznych. Co prawda zdjęcie właściciele zrobili zimą, ale latem widoki też są piękne. 

Pensjonat znajduje się niedaleko stacji końcowej kolejki wąskotorowej w Przysłupiu.

Ceny pokoi nie są wygórowane. Wnętrza są wykończone drewnem, wyposażone w potrzebne sprzęty. U gospodyni można zamówić posiłki.

Za pierwszym razem bardzo trudno do Fereczatej trafić, szczególnie nocą. Nie ma co liczyć na drogowskazy (we wrześniu 2006 stała tylko mała tabliczka zapraszająca na pstrągi do smażalni i to jej należy szukać). Proponuję stosować się do wskazówek znajdujących się tutaj, choć są bardzo ogólne.

***

Fereczata - Pokoje Gościnne

Przysłup 28

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6